اصفهان, طراحی وب سایت

آموزش گوتنبرگ وردپرس

[av_section min_height=’50’ min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’shadow’ bottom_border=’border-extra-arrow-down’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=” bottom_border_style=” custom_margin=’0px’ custom_margin_sync=’true’ custom_arrow_bg=” id=” color=’main_color’ background=’bg_color’ custom_bg=’#00ff15′ background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=’https://sepahaniyaz.ir/wp-content/uploads/2018/08/fbg.png’ attachment=’4100′ attachment_size=’full’ attach=’parallax’ position=’center center’ repeat=’stretch’ video=” video_ratio=’16:9′ overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kkzbak’]

[av_heading heading=’آموزش گوتنبرگ وردپرس’ tag=’h2′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote’ size=” subheading_active=’subheading_below’ subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#ffffff’ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jvqorf2p’ admin_preview_bg=”]
گوتنبرگ اولین گام برای آینده ای روشن برای وردپرس است
[/av_heading]

[/av_section][av_two_third first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” padding=’0px’ highlight=” highlight_size=” border=” border_color=” radius=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-l5e24′]
[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-gxny3w’]
یوهانس گوتنبرگ (به آلمانیJohannes Gutenberg)، (زاده حدود ۱۳۹۸ (میلادی) در ماینتز، درگذشت ۳ فوریه ۱۴۶۸ در ماینتز)، زرگر آلمانی و اولین مخترع ماشین چاپ و کلاً صنعت چاپ در اروپا بود.

از یوهان گوتنبرگ اغلب به عنوان مخترع صنعت چاپ یاد می‌شود اما آنچه را که او انجام داد ابداع اولین روش استفاده از حروف چاپی قابل جابجایی و ماشین چاپ بود که این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان مطالب نوشته‌شدهٔ گوناگون را با سرعت و دقت به چاپ رساند. البته این صنعت ۴۰۰ سال قبل از وی توسط یک بازرگان چینی به نام بی شنگ استفاده می‌شد و حدود ۲۰۰ سال قبل نیز در کره مورد استفاده قرار می‌گرفت.
[/av_textblock]
[/av_two_third]

[av_one_third min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” padding=’0px’ highlight=” highlight_size=” border=” border_color=” radius=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-4lhi8s’]
[av_image src=’https://sepahaniyaz.ir/wp-content/uploads/2019/05/adaptive.png’ attachment=’4051′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jvqoks1s’ admin_preview_bg=”][/av_image]
[/av_one_third]

[av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ av_uid=’av-fu74f0′]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-dz3kjg’]

https://wordpress.org/gutenberg/

[/av_textblock]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ link=” linktarget=” link_hover=” padding=’0px’ highlight=” highlight_size=” border=” border_color=” radius=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-2vake4′]
[av_textblock size=” font_color=” color=” av_uid=’av-2h70sc’]
شما ممکن است احساس لرزش در جهان وردپرس داشته باشید. چیز دمیدن وجود دارد چیزی به نام گوتنبرگ. این محیط ویرایش جدید در وردپرس است و تاثیر آن بسیار گسترده خواهد بود. بعضی از آنها با آغوش باز خوش آمدید، در حالی که دیگران بسیار مهم هستند. همچنین یک گروه بزرگ از کاربران وردپرس وجود دارد که سرنخ دیگری ندارند. در اینجا ما گوتنبرگ را معرفی خواهیم کرد.

بهینه سازی سایت خود را برای جستجو و رسانه های اجتماعی و نگه داشتن آن با Yoast SEO حق بیمه بهینه سازی »

گوتنبرگ اولین گام برای آینده ای روشن برای وردپرس است.

این چیزی است که اغلب مردم اغلب براق میشوند، اما گوتنبرگ فقط یک ویرایشگر جدید برای وردپرس نیست. این شروع چیزی بسیار بزرگتر است. گوتنبرگ زمینه سازی برای تحولات فوق العاده هیجان انگیز را فراهم می کند. گوتنبرگ مرحله اول یک استراتژی سه بعدی است. اول، وردپرس یک ویرایشگر مجدد ایجاد خواهد کرد، بعد از آن پروژه بر روی قالب صفحه متمرکز خواهد شد و در مرحله آخر وردپرس به یک customizer سایت تبدیل خواهد شد. شما می توانید تصور کنید، این به ما امکانات بی پایان می دهد و این یک گام ضروری برای حفظ وردپرس # ۱ CMS برای سال های آینده است.

امروز، ما در مرحله اول تمرکز داریم. ویرایشگر جدید گوتنبرگ در وردپرس ۵٫۰ در این سال به سر می برد. ما به راه اندازی نزدیک هستیم و تعداد زیادی از مردم در سراسر ساعت کار می کنند تا این ویرایشگر را به یک محصول جامد و پایدار تبدیل کند. ما یک تیم بزرگی داریم که بر روی آن کار می کند، هم در خود ویرایشگر و هم در ادغام با آن. خیلی کوتاه، ما قادر خواهیم بود تا اولین نتایج کار سخت خود را به شما نشان دهیم! بنابراین نگاهی به انتشار پلاگین ما داشته باشید .

افتتاح گوتنبرگ برای اولین بار

هنگامی که ویرایشگر جدید را برای اولین بار باز می کنید، احتمالا به دنبال رابطی است که همه ما عادت کرده ایم. این، با این حال، رفته است. اکنون یک محیط نوشتن بسیار تمیز داریم، با تایپوگرافی عالی و فضای زیادی برای محتویات خود را به درخشش. در سمت راست، شما می توانید تنظیمات – برای هر سند و یا هر بلوک – با کلیک بر روی آیکون دنده باز کنید. با کلیک بر روی سه نقطه در کنار این دنده شما اجازه می دهید به ویرایشگر کد بروید، بنابراین می توانید ویرایش های خود را در قسمت کد چیزها انجام دهید.

بوم خالص گوتنبرگ

در حال حاضر، دیدن این صفحه ممکن است سبب شود شما به نوبه خود و اجرا – لطفا. همه ما می دانیم که مردم زمان زیادی را از یک چیز تغییر می دهند که آنها به چیزی جدید می دانند. هر دو Marieke و Willemien در مورد نوشتن و ویرایش در Gutenberg رزرو.

افرادی که دچار تغییرات میشوند دشوار است اگر آنها نمیدانند چرا ضروری است چیزی را تغییر دهند که کار درستی بود. خوب، در این مورد، این نسبتا آسان است درک: برای آماده سازی برای آینده، وردپرس نیاز به اقتباس. گوتنبرگ مفاهیم و فن آوری هایی را معرفی می کند که به اثبات آینده وردپرس کمک می کند. در حال حاضر بیشتر قابل مشاهده است؟ مفهوم یک بلوک

در گوتنبرگ همه چیز یک بلوک است
گوتنبرگ بلوک ها را معرفی می کند قبلا، محتوای شما در داخل یک فایل HTML بزرگ زندگی می کرد و برای هر افزونه باید چیزی جدید ایجاد کرد: کد کوتاه، نوع پست سفارشی، جاسازی، ویجت و … همه با رابط های دمدمی خود و رفتار عجیب و غریب. حالا شما می توانید مطالب خود را دقیقا مانند آنچه شما مجموعه LEGO را ایجاد کنید: همه از یک جعبه، به دنبال یک مجموعه استاندارد و مستقیم از دستورالعمل. در زیر GIF متحرک، به سرعت به شما برخی بلوک ها را نشان می دهد و یک تصویر را به عنوان یک بلوک اضافه می کنم:

با استفاده از این مفهوم بلوک، شما هم اکنون می توانید تعیین کنید که هر بخشی از مطالب شما چیست. نه تنها این، شما می توانید مشخصات خود را در هر بلوک تعریف کنید. بنابراین، برای مثال، شما می توانید خط یک متن را به یک نقل قول تغییر دهید با تغییر نوع بلوک آن. پس از آن، مجموعه ای جدید از گزینه های شما می توانید تنظیم کنید. شما می توانید نوع نقل قول، قرار دادن آن، دکوراسیون متن و غیره را تغییر دهید. این برای همه بلوکهاست بلوک هایی برای موارد دیگر وجود دارد:

 1. پاراگراف ها
 2. لیست ها
 3. نقل قول ها
 4. عنوان ها
 5. کد
 6. تصاویر
 7. گالری ها
 8. کد کوتاه
 9. ستون ها
 10. دکمه ها
 11. ابزارک ها

و یک تن از جاسازی ها

هر بلوک که می توانید طرح و تنظیمات خود را دریافت کنید. و شما می توانید این را به عنوان بلوک های قابل استفاده مجدد ذخیره کنید!

گوتنبرگ

بلوک های قابل استفاده مجدد
یکی از جالب ترین موارد در مورد گوتنبرگ، بلوک های قابل استفاده مجدد است. از اینها به عنوان یک بلوک کامل که می توانید با تنظیمات آن صرفه جویی کنید، فکر کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک مقدمه ای خنک برای مقدمه مقالات وبلاگ خود داشته باشید، می توانید این را به عنوان یک بلوک قابل استفاده مجدد ذخیره کنید. پس از آن، شما فقط باید به اضافه کردن بلوک -> ذخیره شده برای انتخاب بلوک مقدماتی قابل استفاده مجدد خود را. چقدر باحاله!

این یک مثال فوق العاده پایه است، اما شما می توانید از استفاده های بسیار پیچیده تر برای این فکر کنید! در مورد یک گالری کامل که در آن شما فقط باید در تصاویر را کاهش دهید. یا یک مقاله مقاله چند ستون با تایپوگرافی عالی برای پست های وبلاگ نویس قاتل. و البته، توسعه دهندگان نیز می توانند این کار را بکنند، بنابراین محدودیت هایی وجود دارد که برخی از بلوک های فوق العاده را به وجود آورند که زندگی ما را بسیار ساده تر می کند. هیچ محدودیتی برای این وجود ندارد این همه امکان پذیر است زیرا ما کنترل کامل بر تمام بلوک های فردی داریم.

Yoast SEO و Gutenberg

ما از ابتدا به گوتنبرگ سرمایه گذاری کرده ایم. ما چندین توسعه دهنده داریم که به بهبود کامل گوتنبرگ کمک می کنند. همچنین، ما به طور جدی تحقیق کرده ایم که چگونه، چرا و چه جایی باید Yoast SEO را در داخل گوتنبرگ ادغام کنیم . حتی برای ما امکانات بی پایان است. ما نمی توانیم همه چیزهایی را که از قبل رویایمان می بینیم، بسازیم، همانطور که ما برای کمک به شما بهترین ادغام اساسی را اولویت می دهیم. اما، به یاد داشته باشید، ما خیلی بیشتر از ما آمده است!

اجازه دهید بچه گوته گوتنبرگ را برای شما توضیح دهد
دو تن از فعال ترین Yoasters در تیم توسعه Gutenberg طراح ما UX تیم و نرم افزار معمار آنتون است . این بچه ها در مورد گوتنبرگ بسیار پرشور هستند که ما در این سری از سری های ویدئویی منحصر به فرد The Gut Guys – Gut به عنوان “خوب” هستیم. آنها شما را در اطراف تجربه ویرایش گوتنبرگ نشان می دهند و توضیح می دهند که چرا و چگونه ویرایشگر جدید. ما به طور مرتب اضافه کردن اقساط جدید می کنیم. تماشای آن و اشتراک!

نیاز بیشتری؟ این بحث ضروری را بررسی کنید
ما می دانیم که تفکر و صحبت کردن در مورد گوتنبرگ می تواند خسته کننده باشد، اما این عمدتا به این دلیل است که ما این اندیشه ها را در حال حاضر حفظ می کنیم. ما باید قطعا به تصویر گسترده تر نگاه کنیم و ببینیم جایی که گوتنبرگ می تواند وردپرس را بگیرد. برای توضیح آن، من می خواهم از شما بخواهم ۴۵ دقیقه زمان خود را در تماشای این بحث ضروری توسط مورتن رند-هндریکسن سرمایه گذاری کند.

نتیجه گوتنبرگ چیست؟

در مورد بوش هیچ ضرب و شتم وجود ندارد: گوتنبرگ در حال آمدن است. ما برای آن آماده هستیم و شما نیز باید. ویرایشگر جدید احتمالا بعضی از کارها را انجام می دهد و ممکن است برخی از چیزها را از بین ببرد، اما در نهایت، ما یک محیط بسیار ساده تر را با امکانات بسیار جالبی در جاده ها به دست خواهیم آورد.

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که پلاگین را نصب کنید . با آن بازی کنید، آن را آزمایش کنید، آن را بشکنید. هر موضوعی را که به GitHub گوتنبرگ پیدا می کنید اضافه کنید : چیزهایی که کار نمی کنند و یا باید بهتر کار کنند. ما به همان اندازه که می توانیم به این چشم نیاز داریم، بنابراین ما به شما نیاز داریم. نه فقط حرف بزن و حرف بزنی: کمک کن! مشارکت شما باعث ایجاد یا شکستن این پروژه می شود.
[/av_textblock]
[/av_one_full]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.