آنتن مرکزی اصفهان

جلوگیری از نصب آنتن های متعدد بر پشت بام یا بالکن طبقات تامین سیگنالهای با قدرت متناسب با واحدهای هر یک از طبقات ساختمان و جلوگیری از ایجاد نویز و پارازیت مقرون به صرفه بودن تعمیر و نگهداری آسان تامین تصاویر شبکه های مختلف با کیفیت مطلوب و یکسان امکان ایجاد شبکه مختص تلویزیونی برای ساختمان در ساختمان هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی وجود دارد (مانند هتل ها و برج های مسکونی) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن مجزا نصب نماییم.

در مورد سیستم‌های آنتن مرکزی (دیجیتال) بیشتر بدانید

آنتن مرکزی یکی از تکنولوژی‌های محبوب در برج‌ها و ساختمان‌های پر واحد است. طبیعتا در چنین ساختمان‌هایی هر واحد نمی‌تواند به طور مستقل اقدام به نصب آنتن و کابل‌کشی برای آن نماید که باعث بوجود آمدن مشکلات بسیاری می شود. از جمله این مشکلات می توان به :

  • بوجود آمدن هزینه های تکراری برای هر واحد بصورت جداگانه شامل (صفحات، کابل، سوئیچ ، LNC …)
  • اشغال فضای بسیار زیاد برای نصب تعداد آنتن ها و صفحات گوناگون و از بین رفتن زیبایی و نظم پشت بام
  • هزینه بسیار بالا برای نصب تجهیزات تکراری
  • سیم کشی های زیاد و غیرمجاز (آنتن و صفحه) برای هر واحد
  • ارائه سرویس های نگهداری نا مناسب بدلیل نا همگونی در نصب

 پدیده آنتن مرکزی به کمک خانه هوشمند آمد. که این آنتن ها سیگنال را توسط مولتی سوئیچ بین تمامی واحد های ساختمان توزیع می نماید. که مشکلات را تا حدودی رفع نمود از جمله این مشکلات

  • هزینه تجهیزات و نصب را برای واحد ها به حداقل میرساند
  • نظم را به پشت بام برمیگرداند
  • هزینه و پشتیبانی های مکرر را به حداقل کاهش میدهد

در واقع آنتن مرکزی ماهواره یک سیستم کامل برای دریافت سیگنال‌های تلویزیونی، تقویت، تقسیم و انتقال آن به واحدهای مختلف است. ساده‌ترین ویژگی آنتن مرکزی آن است که کمک می‌کند بی‌نظمی آنتن‌های شخصی و کابل‌کشی آنها، چهره ساختمان را دچار مشکل نکند. البته این آنتن ویژگی‌های مثبت دیگری نیز دارد. به عنوان مثال مقرون به صرفه بودن آن برای کلیه واحدها، کیفیت بالای سیگنال‌های دریافتی و تعمیر و نگهداری آسان آن، از ویژگی‌هایی است که استفاده از این تکنولوژی را برای برج‌های مسکونی و اداری مطلوب می‌کند.

کیفیت نمایش یکسان، بدون نوسان و با کمترین نویز، ویژگی دیگر آنتن مرکزی بجای آنتن‌های معمولی است. این آنتن‌ها همچنین امکان توسعه و ساخت یک شبکه تلویزوینی ویژه برای ساختمان را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ که از طریق آن می‌توان به پخش ویدئوهای مورد نظر در یک شبکه ویژه برای اهالی برج پرداخت.

بخش‌های مختلف آنتن مرکزی (دیجیتال)

آنتن مرکزی به طور کلی از دو بخش تجهیزات دریافت سیگنال و تجهیزات توزیع سیگنال تشکیل شده است.

منظور از تجهیزات دریافت سیگنال قطعاتی مانند آنتن، تقویت کننده‌ها، مبدل‌های فرکانسی، مچینگ‌ها و تله‌موج‌ها هستند. این تجهیزات وظیفه دریافت سیگنال‌های مورد نظر، پردازش و تقویت آن تا رسیدن به کیفیت مطلوب را بر عهده دارند. اما منظور از تجهیزات توزیع سیگنال، قطعاتی است که وظیفه انتقال سیگنال‌ها به پشت تلویزیون تک‌تک واحدهای برج را بر عهده دارند. این تجهیزات شامل تقسیم‌کننده‌های انشعابی، عبوری و انتهایی هستند. البته موارد دیگری مثل مقاومت‌ها نیز در این بخش وجود دارد.

طراحی و اجرای آنتن مرکزی (دیجیتال)

البته همه چیز به سادگی جزئیات گفته شده نیست؛ و طراحی یک سیستم آنتن مرکزی که با کیفتی بالا و همیشگی به برج شما خدمت دهد، دارای پیچیدگی‌های مختلفی است. در نتیجه طراحی و اجرای یک سیستم باید توسط تیمی متخصص و نیروهای آموزش دیده انجام شود. قیمت آنتن مرکزی نیز به نسبت مناسب می باشد.

به عنوان مثال در طراحی یک سیستم آنتن مرکزی باید به سیگنال‌های مد نظر برای تعیین نوع آنتن و جهت یا جهت‌های توجه ویژه‌ای داشت. همچنین بسیار مهم است که میزان قدرت و کیفیت سیگنال در محل برج سنجیده شود؛ و با توجه به آن برای انتخاب و نصب تقوییت‌کننده سیگنال اقدام کرد. با توجه به این موارد قیمت آنتن مرکزی ها متفاوت است.

جدید
دیدگاه
برچسب ها
آموزش تعمیر برد پکیج شوفاژ دیواری آموزش تعمیر برد پکیج شوفاژ دیواری pdf آیا برد پکیج قابل تعمیر است بازاریابی تعمیرات برد پکیج در قم تعمیر برد پکیج تعمیر برد پکیج اریستون تعمیر برد پکیج اصفهان تعمیر برد پکیج ال جی تعمیر برد پکیج اپتیما تعمیر برد پکیج ایران تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور اصفهان تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور در کرج تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور شیراز تعمیر برد پکیج ایساتیس تعمیر برد پکیج ایمرگاس تعمیر برد پکیج باکسی تعمیر برد پکیج بایکان تعمیر برد پکیج بوتان تعمیر برد پکیج بوتان اپتیما تعمیر برد پکیج بوتان مدل اپتیما تعمیر برد پکیج بوتان مدل پرلا تعمیر برد پکیج بوتان پرلا تعمیر برد پکیج بوتان کالدا ونزیا تعمیر برد پکیج بوش تعمیر برد پکیج تاچی تعمیر برد پکیج تبریز تعمیر برد پکیج سونیه دوال تعمیر برد پکیج شاپه تعمیر برد پکیج فرولی تعمیر برد پکیج لورچ تعمیر برد پکیج گلدیران تلگرام سی دی آموزش تعمیر برد پکیج فروشگاه اینترنتی فیلم آموزش تعمیر برد پکیج قالب وردپرس قیمت تعمیر برد پکیج قیمت تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور هزینه تعمیر برد پکیج هزینه تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور هزینه تعمیر برد پکیج بوتان وردپرس کامپیوتر

درباره‌ی سپاهان نیاز 

«سپاهان نیاز» بازار آنلاین خدمات در اصفهان است؛ مکانی برای یافتن متخصصان خوش‌نام. گروه ما دسترسی به متخصصان را آسان می‌کند و با شفافیت قیمت‌ها و بالا بردن کیفیت خدمات، موجب رضایت خاطر شما می‌شود. با سفارش آنلاین خدمات و دسترسی سریع به هزاران متخصص قابل اعتماد، تجربه متفاوت و هوشمندانه‌ای از دریافت صدها خدمت منزل و محل کار خواهید داشت.سپاهان نیاز انتخابی برای آسایش زندگی شماست.

اینستاگرام